تبلیغات همسان

تبلیغات همسان

حتماً واژه استتار شدن را شنیده‌اید. این واژه به معنای این است که به شکل محیط پیرامونی دربیایید. تبلیغات همسان نیز به معنای این است که تبلیغات با محیط پیرامون خود هماهنگ شوند. به‌طورکلی کمپین تبلیغات همسان یک روش هوشمندانه برای نادیده نگرفته شدن توسط کاربران می‌باشند. این سبک تبلیغات به محتوای سایت بسیار نزدیک هستند و کمتر به شکل تبلیغ می‌باشند، به همین سبب تأثیر بیشتری بر روی مخاطب می‌گذارند.

توجه دیگران را جلب می‌کند

تبلیغ کنندگان معمولاً اثرات مثبت بیشتری از تبلیغات همسان دیده‌اند. اگر از تبلیغات native یا همسان استفاده کنید، بهتر می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و اعتماد آنها را به دست آورید.

با مخاطب ارتباط برقرار می‌کند

تبلیغات اینترنتی به‌صورت همسان یک فرصت عالی است، برای تعامل با مخاطبان و کاربران. این تعامل سبب می‌شود که مخاطب با برند و کسب‌وکار شما بیشتر آشنا گردد و بتواند اطلاعات سودمندی در رابطه با آن بدست بیاورد.

به مخاطب قدرت انتخاب می‌دهد

مخاطب بیشتر از آنکه در خرید آنلاین به دنبال محصولات و خدمات جدید باشد، به دنبال یک راه حل برای رفع مشکلات و نیازهای خود است. این تبلیغات وبسایت به شکلی با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند که هم نیازش رفع شود، هم بتواند محصول موردنظرش را انتخاب کند. همچنین مخاطب به چنین تبلیغاتی بیشتر اعتماد می‌کند. چراکه متوجه می‌شود تبلیغات نیتیو او را مجبور به خرید نمی‌کند، بلکه به او قدرت انتخاب می‌دهد.

اطلاعات را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کند

تبلیغات همسان و موضوعی به شکل ظریف و مناسبی اطلاعات را به مخاطب منتقل می‌کند. محتوا بایستی حاوی اطلاعات و نکات مناسبی باشد و نباید تنها پیام را انتقال دهد. تبلیغات بنری همسان اطلاعات مورد نیاز مخاطب را به وی منتقل می‌کنند و سپس در خلال آن پیام‌های تبلیغات خود را نیز ارائه می‌دهند.

مزیت به‌کارگیری تبلیغات بنری در سایت

تبلیغات بنری فقط به گذاشتن عکس محدود نمی شوند. بلکه شما می توانید محصول را به صورت انیمیشن، نمایش اسلایدها و … به نمایش بگذارید. با چنین روش هایی کاربر بیشتر ترغیب می شود که از تبلیغ شما دیدن کند.

برندسازی و افزایش شهرت و آگاهی با تبلیغات بنری

با قرار گرفتن تبلیغتان در سایت های مختلف افراد زیادی از تبلیغ شما دیدن می کنند. همچنین وقتی فردی وارد سایتی می شود، حتی اگر با تمرکز به تبلیغ شما نگاه نکند، ناخودآگاه تبلیغ در گوشه ای از ذهنش ثبت می شود. به همین سبب این نوع تبلیغات نقش مؤثری در معرفی محصول و برند دارند.

معرفی انواع تبلیغات همسان

تبلیغات همسان به دو شکل عادی و ریتارگتینگ انجام می‌شود. در همسان عادی با توجه به صف نمایش تبلیغ‌کنندگان، تبلیغ شما در جایگاه‌های همسان به نمایش گذاشته می‌شود. در همسان ریتارگتینگ، تبلیغات به کاربرانی که حداقل یک بار از سایت دیدن کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

چرا تبلیغات همسان اهمیت دارد؟

هدف اصلی و مهم این سبک تبلیغات، برآورده کردن انتظارات مخاطب و برقراری رابطه با اوست. همچنین می‌خواهد که بر اساس سلیقه و علاقه افراد، تبلیغات را ارائه دهد. به همین سبب طرفداران بسیاری به دست آورده است. برای اینکه بیشتر با اهمیت این نوع تبلیغات آشنا بشوید، آمارهای زیر را بخوانید

  • تبلیغ در نتایج جستجو فروش را ۱۸% افزایش می‌دهند.
  • این تبلیغات ارتباط با مخاطب و تعامل را ۶۰% بهبود می‌بخشند.
  • ۴۱% برندها از تبلیغات همسان در استراتژی بازاریابی خود استفاده می‌کنند.
  • انواع تبلیغات همسان بیش از ۵۳% نسبت به تبلیغات بنری بازدیدکننده دارند.
  • ۷۰% کاربران ترجیح می‌دهند که با خواندن و مشاهده محتوا در رابطه با محصولات اطلاعات به دست بیاورند تا به روش سنتی.

تعرفه تبلیغات همسان

تبلیغات همسان هیچ مزاحمتی برای کاربران ایجاد نمی‌کنند و معمولاً در قالب یک عکس و تیتر جذاب به کاربران پیشنهاد می‌شوند. نحوه پرداخت در این نوع تبلیغات به‌صورت پرداخت به ازای کلیک (PPC) است و شما به ازای نمایش تبلیغات، هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد. با توجه به قیمت کلیک، تعرفه متغیر است و بر اساس قیمت کلیک، شانس نمایش تبلیغ موردنظر در ‌سایت‌های مختلف تغییر می‌کند.

خانهسوالاتخدماتتماس