تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی بهترین شیوه برای جذب کاربر به سمت شبکه های اجتماعی و وب سایت شما است. از طریق تولید محتوا شما می‌توانید پیام خود را به شیوه‌ای صحیح و روان به کاربران منتقل کنید.

با توجه به این موضوع تولید محتوای جذاب و کاربرپسند بهترین شیوه برای ارتقاء شما در شبکه های اجتماعی و وب‌سایت می‌باشد. در ادامه نکاتی مهم در رابطه با تولید محتوای دیجیتال ، تولید محتوا فارسی ، اصول تولید محتوای متنی ، تعرفه تولید محتوا و … عنوان می‌کنیم. همراه با ما باشید.

نکات مهم برای تولید محتوای متنی جذاب

برای تولید محتوا به جذابیت متن توجه کنید

هدف از تولید محتوا، این است که مخاطب آن را بخواند؛ بنابراین بر اساس سلیقه و علاقه مخاطبانتان، محتوای متنی با مفهوم و خواندنی تولید نمایید.

با مخاطب ارتباط برقرار کنید

تولید محتوا بر اساس سلیقه و علاقه مخاطبان، اولین بخش برای تولید محتوای جذاب است اما برای اینکه مخاطب بتواند با شما ارتباط برقرار کند، بایستی محتوایی تولید کنید که بر او تأثیر بگذارد.

وقتی احساسات مخاطب با خواندن مطالب شما برانگیخته شود، بهتر می‌تواند با شما ارتباط برقرار کند و نظراتش را به اشتراک بگذارد.

تولید محتوای متنی باید بر اساس واقعیت باشد

اگر محتوا به‌صورت غیرواقعی باشد، مخاطب نه‌تنها با آن ارتباط برقرار نخواهد کرد، بلکه از آن صفحه (وب‌سایت، اینستاگرام و …) می‌رود.

بنابراین پیش از انتشار هر مطلبی، ابتدا مطمئن شوید که صحت دارد و بر اساس حقیقت نوشته‌شده است.

درصورتی‌که محتوای شما نادرست باشد، مخاطب دیگر به شما و برندتان اعتماد نخواهد کرد و درواقع شما با انتشار این مطلب تنها مخاطبان را از خود دور می‌کنید. پس سعی کنید همواره محتوای منحصربه‌فرد و بر اساس منبع معتبر تولید نمایید.

محتوای متنی خود را به‌صورت داستان بنویسید

یکی از بهترین روش‌ها برای نوشتن محتوای جذاب این است که آن را به‌صورت داستان بنویسید.

تا مخاطب بتواند خود را در آن شرایط تصور کند و به عبارتی در داستان غوطه ور شود.

پست‌های وبلاگ در فرمت داستان، برای مخاطبان جذابیت زیادی دارد و مخاطب با تجربیات نویسنده،

جزئیات و ویژگی‌هایی که در متن می‌نویسد، آشنا می‌شود.

تولید محتوای متنی نباید کپی باشد

اگر محتوای شما در رابطه با موضوعی، همانند محتوای افراد دیگری باشد، تأثیر کمتری بر روی مخاطب می‌گذارد. این به این معنا نیست که در رابطه با موضوعاتی محتوا تولید کنید که کسی در رابطه با آن نه اطلاعی دارد نه صحبت می‌کند.

شما می‌توانید در رابطه با موضوعات مشابه، محتواهای متنی جدیدی تولید کنید و زوایای منحصربه‌فردی را، از موضوعات به نمایش بگذارید. بدین ترتیب مخاطب جذب محتوای شما شده و ارتباط بیشتری با آن برقرار می‌کند.

مزیت‌های تولید محتوای متنی

بازاریابی محتوا و تولید محتوا فواید بسیاری دارد. مهم‌تر از همه اینکه به صاحبان کسب‌وکار فرصتی برای ساختن یک برند و اعتبار بخشیدن به آن را می‌دهد. برخلاف گذشته که لازم بود از فروشنده‌های خبره برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنید، امروزه استفاده از محتوای یونیک و پربار موجب فروش بهتر و بیشتر می‌شود. سایر مزایای استفاده تولید محتوای اینترنتی را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 

به‌عنوان یک سایت مرجع شناخته می‌شوید

درصورتی‌که به شکل تخصصی اقدام به تولید محتوا کنید، به‌مرور وب‌سایت و صفحات مجازی شما به‌عنوان یک سایت مرجع توسط فالوورها و مخاطبین دنبال می‌شود. برای مثال اگر در حوزه فروش ابزارآلات فعالیت می‌کنند، تولید محتوای متنی سئو شده، وب‌سایت شما را به‌عنوان مرجع فروش ابزارآلات معرفی می‌کند. پیداست که در این حالت مشتری و فروش بیشتری در بستر اینترنت خواهید داشت.

تولید محتوای متنی شما را به صفحه گوگل می برد

گوگل به وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای متنی یونیک، سئو شده و روان هستند، امتیاز بیشتری می‌دهد. اگرچه نکات بسیاری در امتیازدهی گوگل تأثیر دارد، اما به‌جرئت می‌توان گفت که تولید محتوای متنی حرف اول را می‌زند. درصورتی‌که همه جوانب کار را در نظر بگیرید، به‌مرور وارد صفحه اول گوگل می‌شوید. این یعنی اعتبار بیشتر، فروش بهتر و ورود به عرصه رقابت!

تحت تأثیر قرار گرفتن مشتریان بالقوه
با افزایش شهرت و برند سازی افراد زیادی با برند شما آشنا می‌شوند. در این میان مشتریان بالقوه تحت تأثیر قرارگرفته و به مشتریان بالفعل تبدیل می‌شوند. سوشال مدیا به‌عنوان یک ابزار کمکی برای خرید کاربران است و به وسیله آن بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند. امروزه بیشتر افراد هم بر اساس سوشال مدیا محصولات خود را انتخاب می‌کنند.
با تولید محتوای متنی به صفحه اول گوگل می‌روید

گوگل به وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای متنی یونیک، سئو شده و روان هستند، امتیاز بیشتری می‌دهد. اگرچه نکات بسیاری در امتیازدهی گوگل تأثیر دارد، اما به‌جرئت می‌توان گفت که تولید محتوای متنی حرف اول را می‌زند. درصورتی‌که همه جوانب کار را در نظر بگیرید، به‌مرور وارد صفحه اول گوگل می‌شوید. این یعنی اعتبار بیشتر، فروش بهتر و ورود به عرصه رقابت!

بازاریابی اینترنتی و تبلیغات با تولید محتوای متنی

یکی از مهم‌ترین فواید تولید محتوای متنی، بازاریابی دیجیتال است. از این طریق می‌توان با بازاریابی سنتی خداحافظی کرد و پا در عرصه تبلیغات اینترنتی گذاشت. در بازاریابی اینترنتی برای اینکه بتوانید مخاطب هدف خود را تحت تأثیر قرار دهید، لازم است از یک محتوای اصولی، جذاب و بهینه‌شده استفاده کنید. شما می‌توانید از سایر فرمت‌های تولید محتوا همچون تصویری، ویدئویی و صوتی نیز برای تقویت محتوای متنی استفاده کنید.

جذب مشتریان بالقوه

در شبکه گسترده اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تنها بخشی از مردم باهدف خرید وارد صفحات شما می‌شوند. درصورتی‌که محتوای تولیدشده حس اعتماد را در این مشتریان برانگیخته کند و به تمام سؤالات ذهنی آنان پاسخ دهید، شانس بیشتری برای فروش به دست می‌آورید. به‌شرط اینکه به متن و جملات به‌عنوان یک درگاه ارتباطی میان صاحبان مشاغل و مشتریان نگاه کنید.

ضرورت بهره‌مندی از تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی یکی از چالش‌ها و دغدغه‌های اصلی صاحبان کسب‌وکار است. هدف اصلی ما در تولید محتوا ارتباط با مخاطبین است. درصورتی‌که بتوانید با محتوای تولیدشده تأثیر مثبتی بر روی مشتری‌ها بگذارید، شانس خود را در به دست آوردن اعتبار و توسعه کسب‌وکار بالابرده‌اید.

محتوای متنی می‌تواند یک درگاه مستقیم میان شما و متقاضیان ایجاد کند و آن‌ها را به سمت برند شما سوق دهد. اهمیت تولید محتوای متنی به این چند مورد محدود نمی‌شود. سایر موارد عبارت‌اند از:

بستری برای سایر فرمت ها

کم هزینه اما پر بازده

برندسازی

فرصتی برای بهتر دیده شدن

جذب بازدید کننده

تعرفه تولید محتوای متنی

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، امروزه محتوا جایگاه بسیار مهمی در رشد شما در شبکه‌های اجتماعی دارد، بنابراین بایستی پیش از هر چیز تولید محتوا را به متخصصان و کارشناسان در این زمینه بسپارید.

تیم مهام وب با داشتن کارشناسان مجرب در این زمینه می‌تواند به شما کمک نماید. همچنین با توجه به انواع مختلف محتوا، موضوع آن و سایر ویژگی‌ها، تعرفه‌ای برای آن در نظر گرفته می‌شود.

تیم مهام وب با بررسی تمام عوامل، بهترین و مناسب‌ترین تعرفه را برای شما عزیزان در نظر خواهد گرفت. برای کسب اطلاع بیشتر در رابطه با تولید محتوای متنی و تعرفه‌های آن می‌توانید با واحد دیجیتال مارکتینگ مهام وب در ارتباط باشید.

خانهسوالاتخدماتتماس