مدیریت فروشگاه های اینترنتی و سایت

وبسایت فروشگاهی

با توجه به دسترسی افراد به شبکه های اجتماعی، رفتار خرید در مردم به مرور زمان تغییر پیدا کرده است برای مثال بیشتر افراد تمایل دارند که به صورت آنلاین خرید خود را انجام دهند.

خرید آنلاین از بسیاری از جهات به‌صرفه‌تر است، چرا که هزینه رفت و آمد را حذف می‌کند و از هدر رفتن زمان جلوگیری می‌کند. به همین سبب امروزه فروشگاه های اینترنتی در جایگاه بسیار مناسبی قرار گرفته‌اند.

همچنین بسیاری از کسب و کارها از حالت سنتی خارج شده و به صورت آنلاین فعالیت می‌کنند. افراد زیادی تمایل به راه اندازی فروشگاه دارند اما تنها با راه اندازی فروشگاه نمی‌توانید پیشرفت کنید، بلکه بایستی مراحلی را نیز طی کنید. برای پیمودن این مراحل بایستی از افراد متخصص در زمینه مدیریت فروشگاه های اینترنتی بهره ببرید.

در ابتدا به معرفی سایت فروشگاهى می‌پردازیم. همراه با ما باشید:

ضرورت بهره‌مندی از مشاوره شبکه های اجتماعی

فروشنده کالاهای فیزیکی

این دسته از فروشگاه‌های اینترنتی ارائه‌دهنده محصولات فیزیکی هستند. هر محصولی که بعد حقیقی داشته، قابل‌رؤیت بوده و نیاز به بسته‌بندی داشته باشد، در این دسته قرار می‌گیرد. محصولاتی همچون کتاب، اسباب‌بازی، ابزارآلات، لوازم پزشکی و لوازم دیجیتالی همچون لپ‌تاپ و تلویزیون در این نوع فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند، اما در همان لحظه به دست مشتری نمی‌رسند. چراکه نیاز به بسته‌بندی و ارسال از طریق سیستم‌های حمل‌ونقل دارند.

افزایش دسترسی به مشتریان

به وسیله سوشال مدیا شما می‌توانید با افراد زیادی در ارتباط شوید و دامنه ارتباطات شما به یک ناحیه منتهی نمی‌شود. حتی ممکن است از دورترین کشورها هم به شما پیام بدهند و محصولات و خدمات شما را سفارش دهند. برای مثال سایت آمازون یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های اینترنتی دنیاست. این سایت روزانه هزاران کالا را به سراسر جهان ارسال می‌کند و طرفداران بسیاری دارد.

فروشنده کالاهای مجازی

طراحی سایت فروشگاه‌های مجازی کمی متفاوت است. چراکه در این نوع فروشگاه‌ها محصولات فیزیکی به فروش نمی‌رسد. ازاین‌رو نیاز به بسته‌بندی محصول و ارسال از طریق پست و یا تیپاکس نیست. محصولاتی همچون کتاب‌های الکتریکی، بازی‌های دیجیتال، فیلم‌های آموزشی و … در این نوع فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند و بلافاصله پس از خرید و پرداخت مبلغ، از طریق لینک دانلود در اختیار کاربر قرار می‌گیرند.

مراحل مدیریت فروشگاه های اینترنتی

طراحی و راه اندازی فروشگاه های اینترنتی

در ابتدا با توجه به نوع کسب و کار، محصولات و خدماتتان بایستی طراحی خاصی برای فروشگاهتان در نظر گرفت. برای مثال فروشگاه مربوط به لوازم خانگی قطعاً طرحی متفاوت با فروشگاه لوازم آرایشی دارد.

توجه داشته باشید تنها در همان ثانیه‌های اول کاربر تصمیم می‌گیرد که در وب سایت شما بماند یا آن را ترک کند. پس بایستی فروشگاه اینترنتی به اندازه کافی خوب باشد تا کاربر تصمیم به ماندن بگیرد.

تولید محتوا برای فروشگاه اینترنتی و انتشار آن

تولید محتوا نقش مؤثری در افزایش بازدید مخاطب دارد. در مدیریت فروشگاه های اینترنتی کارشناسان با در نظر گرفتن تمام عوامل، بهترین محتوا را تولید می‌کنند. در راستای تولید محتوا، سلیقه کاربران نیز در نظر گرفته می‌شود. به همین سبب در کوتاه مدت، فروشگاه شما بیشترین بازدید و ترافیک را به دست خواهد آورد.

پاسخ به کاربران فروشگاه اینترنتی

در نهایت پس از انتشار محتوا و افزایش بازدید از سایت، کاربران زیادی پیام خواهند داد. تیم مای کاستومر بر اساس استراتژی سازمان و نظرات کارفرما به پیام‌ها پاسخ خواهد داد.

ضرورت بهره مندی از مدیریت فروشگاه اینترنتی

برای اینکه به اهمیت فروشگاه های اینترنتی بیشتر پی ببرید، بهتر است که کمی با آمارهایی که در این زمینه وجود دارد، آشنا شوید

48%

افراد هنگام خرید آنلاین، بیشتر از آنچه که محاسبه کرده بودند، خریداری می‌کنند.

71%

کسانی که از خرید اینترنتی خود راضی هستند، آن را به دیگران پیشنهاد می‌کنند.

6 نفر

از هر ۱۰ نفر، پیش از اینکه تصمیم به خرید بگیرند، ابتدا در اینترنت به بررسی آن کالا می‌پردازند.

87%

افرادی که از فروشگاه های اینترنتی خریداری می‌کنند، قیمت را مهم‌ترین عامل دانسته‌اند، سپس سرعت و کاهش هزینه حمل و نقل را از دیگر از عوامل مؤثر بر خریدشان می‌دانند.

79%

مردم آمریکا به صورت آنلاین خریدهای خود را انجام می‌دهند و این درصد حدود ۲۱۷.۱ میلیون نفر می‌باشد. پیش بینی می‌شود که این رقم تا پایان ۲۰۱۹ به ۲۲۴ میلیون خواهد رسید.

مزایای بهره‌مندی از مدیریت فروشگاه های اینترنتی

مدیریت فروشگاه های اینترنتی از زمان احداث و راه‌اندازی آن آغازشده و تا زمانی که فروشگاه فعال و مشغول به کار است، ادامه می‌یابد. وب سایت هایی که قابلیت مدیریت و ویرایش اطلاعات را دارند، به‌مرور دستخوش تغییرات شده و تکمیل می‌شوند.

این دقیقاً وظیفه مدیر فروشگاه اینترنتی است که درگذر زمان محصولات را به‌گونه‌ای دسته‌بندی که مشتری کمترین زمان را برای جستجوی کالای موردنظر خود اختصاص دهد.

مدیریت فروشگاه های اینترنتی مزایای بسیاری برای وب‌سایت شما دارد. درصورتی‌که مدیر کسب‌وکار دانش کافی نسبت به پارامترهای اصلی داشته باشد، موفقیت‌های چشمگیری نصیب شما می‌شود.

هرچقدر مدیریت سایت کارآمد، معماری آن ساده و کاربردی و ظاهر خوب و مشتری‌پسندی داشته باشد، موتورهای هوشمند گوگل امتیاز بیشتری به آن می‌دهند. با افزایش اعتبار فروشگاه، به‌مرور در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شوید و سهم بیشتری از بازار فروش به دست می‌آورید.

برای اینکه بتوانید از دیگر مزایای مدیریت صحیح و اصولی فروشگاه های اینترنتی بهره‌مند شوید، لازم است به چند نکته توجه کنید.

از نظرات مشتری استقبال کنید

بسیار حائز اهمیت است که برای مدیریت فروشگاه های اینترنتی بخشی از وب‌سایت را به نظرات کاربران اختصاص دهید. تحقیقات نشان می‌دهند که مردم به نظرات یکدیگر پیرامون محصول اهمیت زیادی می‌دهند. فروشگاه‌هایی که قابلیت ارسال انتقادات و پیشنهاد‌ها را ندارد، برای اغلب مردم غیرقابل‌اعتماد به نظر می‌رسند. درصورتی‌که خدمات شما و اجناستان باکیفیت و اصل باشد، دیگر ابایی از شنیدن نظرات نخواهید داشت.

از تصاویر باکیفیت استفاده کنید

به‌جرئت می‌توان گفت سرنوشت یک محصول به عکسی که از او گرفته می‌شود، بستگی دارد. اگر برخی محصولات فروش خوبی ندارند، بهتر است نسبت به عکس‌برداری از آن‌ها تجدیدنظر کنید. عکس محصول اولین چیزی است که مشتری به سراغ آن می‌رود. توصیه می‌شود در زمان مدیریت فروشگاه های اینترنتی بیشترین هزینه را به عکاسی صنعتی اختصاص دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.

پروسه پرداخت را آسان کنید

آنچه برای موتورهای هوشمند گوگل اهمیت دارد، راحتی و رفاه مشتری در زمان خرید است. هرچقدر مسیر رسیدن به صفحه پرداخت و اتصال به درگاه اینترنتی، ساده‌تر باشد، امتیاز بیشتری از گوگل می‌گیرید. پروسه طولانی و پیچیده پرداخت در اغلب مواقع مشتری را از خرید خود منصرف می‌کند. در زمان مدیریت فروشگاه های اینترنتی دقت داشته باشید تا از چندین درگاه برای پرداخت استفاده کرده و از گرفتن اطلاعات اضافی از مشتریان پرهیز کنید.

خدمات مدیریت فروشگاه های اینترنتی مهام وب

امنیت سایت

آپدیت قیمت

پشتیبانی سایت

به روز رسانی سایت

درج محصولات جدید

ایمن سازی وب سایت

تولید و مدیریت محتوا

سئوی و بهینه سازی سایت

رعایت استانداردهای جهانی در طراحی سایت

طراحی سایت سازگار با دسکتاپ، موبایل و تبلت

تعرفه مدیریت فروشگاه اینترنتی

با توجه به اینکه عوامل بسیاری بر روی کسب و کارهای اینترنتی تأثیر می‌گذارند، نمی‌توان به صورت ثابت تعرفه ای را تعیین کرد. در این راستا تیم مهام وب با در نظر گرفتن عواملی همچون نوع کسب و کار شما، نوع محصولات و خدمات و … تعرفه مناسبی را برای مدیریت سایت فروشگاهی در نظر می گیرد.

خانهسوالاتخدماتتماس