مشاوره و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی

بررسی کسب و کار اینترنتی و تفاوت بازاریابی سنتی و
دیجیتال مارکتینگ

امروزه کسب و کارها اغلب از حالت سنتی درآمده و به کسب و کارهای اینترنتی تبدیل‌شده‌اند. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که در خانه و به‌وسیله گوشی‌های هوشمند و سیستمشان کسب و کارشان را اداره کنند.

حال برای اینکه بتوانید کسب و کار خودتان را راه بی اندازید و پیشرفت کنید، بایستی از مشاوره های کسب و کار بهره مند شوید. مشاوره کسب و کار اینترنتی

در طول جلسه مشاوره کسب و کار اینترنتی ، شما می توانید با بخش‌ها و ابعاد مختلف کسب و کار و نحوه راه اندازی آن در دنیای آنلاین آشنا شوید. این مسئله علاوه بر اینکه هدف شما را به بهترین شکل به تصویر می‌کشد، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما نیز می‌شود.

ضرورت بهره‌مندی از مشاوره
راه اندازی کسب و کار های اینترنتی

طبق بررسی‌ها و آمار بیش از 90% کسب و کارهای ایرانی در همان مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار خود، با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند.

این مشکلات می‌تواند ناشی از عدم کارایی سایت و مسائل فنی آن باشد. بسیاری از مجموعه‌ها در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنند، اما در تمامی زمینه‌ها به صورت کامل اشراف ندارند. برای مثال آنها تنها از برنامه های آماده برای طراحی سایت و سوشال خود استفاده می‌کنند.

این مسئله نه تنها امری غیر حرفه ای است بلکه می‌تواند مشکلات بسیاری را برای آن کسب و کار به وجود بیاورد. برای مثال ممکن است آن سایت به صورت ناگهانی متوقف شود یا آن‌قدر سنگین باشد که کاربری وارد آن نشود.

تیم متخصص مهام وب در طول جلسه علاوه بر اینکه آینده کاری شما را ترسیم می‌کند و سپس پکیج‌های مربوط به خدمات سایت و سوشال را ارائه می‌دهد.

تمامی این پکیج‌ها توسط برنامه نویسان و متخصصان حرفه ای انجام‌شده و تعرفه بسیار مناسبی دارند. به‌طورکلی ما به تمامی کسب و کارها پیشنهاد می‌کنیم برای دستیابی به شرایط ایده آل از خدمات مشاوره کسب و کار اینترنتی بهره ببرند.

در ادامه برای درک بهتر ضرورت مشاوره راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی ، تفاوت‌های بازاریابی سنتی و دیجیتال را با هم بررسی می‌کنیم.

تفاوت بازاریابی سنتی و دیجیتال

کسب و کارهای دیجیتال در موارد زیر نسبت به بازارهای سنتی برتری دارند.

 • پردازش خودکار
 • افزایش سود آوری
 • صرفه‌جویی در زمان
 • معرفی محصول جدید
 • حذف هزینه‌های اضافی
 • سهولت بیشتر در ارائه محصول
پردازش خودکار

مراحل ثبت و سفارش کسب و کارهای دیجیتال به صورت خودکار صورت می‌گیرد و به همین سبب می‌تواند تمام خطاها را در طول زمان حذف کند. این در حالی است که کسب و کارهای سنتی به‌طور پیوسته خطاهای انسانی رخ می‌دهد.

افزایش سود آوری

کسب و کارهای اینترنتی باعث افزایش سودآوری و فروش شما می‌شوند. به این صورت که با کاهش هزینه ها، بهبود روند عملیات و افزایش فروش، سودآوری را افزایش می‌دهند.

معرفی محصول جدید

در کسب و کارهای سنتی برای معرفی محصول جدید باید هزینه و پول زیادی را صرف کنید تا به مخاطب نشان دهید اما در کسب و کارهای اینترنتی می توانید در همان لحظه محصول را به تمام مخاطبان خود نشان دهید و بازخوردهای آنها را دریافت کنید.

صرفه‌جویی در زمان

در کسب و کارهای دیجیتال، زمان کمتری هدر می‌رود و از این لحاظ هم به نفع مشتری و هم به نفع کارفرما است. مخاطب می‌تواند تنها در عرض چند دقیقه سفارش خود را ثبت کند. درصورتی‌که در کسب و کارهای سنتی این فرآیند، زمان زیادی را می‌گیرد.

صرفه جویی در هزینه ها

در کسب و کارهای دیجیتال بسیاری از هزینه‌های شما حذف می‌شوند. برای مثال لازم نیست هزینه ای بابت کارمندهای خدماتی، اجاره مغازه و … بپردازید. به طورکلی هزینه‌های شما در کسب و کارهای اینترنتی بسیار کاهش پیدا کرده و شما می توانید در قسمت‌های مهم‌تری سرمایه گذاری کنید.

سهولت بیشتر در معرفی محصول

در کسب و کارهای اینترنتی، مشتریان به‌راحتی می‌توانند محصول موردنظر خود را با دیگر محصول‌های مشابه از لحاظ قیمت، کیفیت و … مقایسه کنند و سپس سفارش خود را ثبت نمایند.

در این نوع کسب و کارها، شما در هر زمان و مکان که بخواهید، می توانید محصول موردنظر خود را سفارش بگیرید.

آمارهای ثبت‌شده در رابطه با کسب و کارهای اینترنتی

 

 • در حال حاضر اینترنت بیش از ۴ میلیارد کاربر دارد.
 • تعداد کل وب‌سایت‌ها در اینترنت ۱.۹۵ میلیارد می‌باشد.
 • برآورد شده که تا سال ۲۰۴۰، ۹۵% خریدها به صورت آنلاین خواهد بود.
 • به‌طور متوسط گوگل در هر ثانیه ۴۰ هزار جستجو دارد که این عدد در سال حدود ۱.۲ تریلیون می‌شود.
 • تعداد کاربران اینترنت در آسیا؛ ۴۹%، در اروپا؛ ۱۶.۸%، آفریقا؛ ۱۱%، آمریکای شمالی؛ ۸.۲% از کل تعداد کاربران اینترنت می‌باشد.
 • و…

با توجه به این آمارها، استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به امری متداول تبدیل‌شده و افراد اوقاتی زیادی را در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت می‌گذرانند. در این راستا بسیاری از افراد محصولات موردنظر خود را به صورتی اینترنتی سفارش می‌دهند.

کارشناسان حرفه ای مهام وب در زمینه کسب و کارهای دیجیتال اینترنتی به افراد مشاوره می‌دهد تا بتوانند به‌سرعت کسب‌وکاری را راه اندازی کرده و پیشرفت کنند.

موضوعات مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی

1

بررسی مشکلات فنی وبسایت شما

2

انتخاب دامنه مناسب برای سایت

3

بررسی سایت شما به صورت تخصصی

4

آنالیز ایده‌ها و انتخاب بهترین ایده برای کار

5

معرفی طریقه راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی

6

بررسی وضعیت سئو سایت و ارائه راهکار برای بهبود آن

7

ارائه نکاتی در رابطه با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی، اخذ درگاه بانکی و ...

8

بررسی محتوای سایت و ایجاد استراتژی بازاریابی برای تولید محتوای مناسب

تعرفه مشاوره کسب و کار های اینترنتی

با توجه به اینکه عوامل بسیاری بر روی کسب و کارهای اینترنتی تأثیر می‌گذارند، نمی‌توان به صورت ثابت تعرفه ای را تعیین کرد. در این راستا تیم مهام وب با در نظر گرفتن عواملی همچون نوع کسب و کار شما، نوع محصولات و خدمات و … مراحل کسب و کار اینترنتی را مشخص و اجرا می‌کند.

در نهایت با توجه به مراحل کاری تعرفه ای مناسب برای شما عزیزان در نظر می‌گیرد. برای کسب اطلاع بیشتر از مشاوره کسب و کارهای اینترنتی و تعرفه مربوط به آن می توانید با واحد دیجیتال مارکتینگ مهام وب در ارتباط باشید.

خانهسوالاتخدماتتماس